zawody kolarskie

data prawdopodobna

"Kolarze wyłonili mistrzów okręgu" -

Kolarze wyłonili mistrzów okręgu

Staraniem GKS Jaworzno odbyły się kolarskie mistrzostwa okręgu krakowskiego w jeździe indywidualnej na czas. Największą niespodzianką jest podzielenie się mistrzostwem w kategorii młodzików przez Janusza Dziurdzię z Ryszardem Szostakiem. Obaj na dystansie 20 km, walcząc samotnie z czasem, uzyskali jednakowy' co do sekundy czas 29.51. Na pierwszym miejscu z uwagi na wcześniejszy start (tak mówi regulamin) sklasyfikowano zawodnika Zielniczanki przed kolarzem Cracovii — leaderem challenge’u PZKol. Trzeci był M. Tomczykicwicz (Cr.) 30.34. W kategorii juniorów, na dystansie 30 km mistrzem okręgu został J. Morbitzer (Cr.) 41.30.

przed swymi kolegami B. Rusinem 41.46 i S. Oskwarkiem 41.49. Natomiast w kategorii seniorów na dystansie 40 km zwyciężył S. Klakira (Unia) 54.59, przed J. Orczykiem 56.14 i K. Korealą (obaj Cracovia) 57.26. Warto nadmienić, że 4 miejsce zajął mało znany zawodnik z Górala Żywiec — J. Gawlas 58,08.

W dniu następnym, z okazji 30-lecia PRL, odbyło się kolarskie kryterium w Jaworznie. Wśród młodzików zwyciężył R. Szostak (Cr.) przed J. Dziurdzia (Ziel.) i S. Tobiezykiem (Unia), wśród juniorów — S. Oskwarek, przed J. Morbitzerem i B. Rusinem (wszyscy Cracovia) c-raz w kat. seniorów — K. Korcala, przed J. Orczykiem (obaj Cracovia) i T. Madejem (Unia). Sędzią gł. był Marian Frankowski.
Źródło: Echo Krakowa nr 210 z 9 września 1974