Kraków, lodowisko Siedleckiego 7, niedziela, 15 grudnia 1974, 18:00

5

(2:1; 1:3; 1:1)

"Niespodziewana porażka hokeistów Cracovii" -

Niespodziewana porażka hokeistów Cracovii

Spory zawód sprawili swym sympatykom hokeiści Cracovii, których po miesięcznej przerwie znów zobaczyliśmy na krakowskim lodowisku. Przeciwnikiem „biało-czerwonych” był młody ale jeszcze słabo wyszkolony technicznie zespół Odry Opole. W sobotę po zaciętej walce Cracovii pokonała Odrę 9:7 (4:3, 4:3, 1:1), natomiast wczoraj doznała nieoczekiwanej porażki 4:5 (2:1, 1:3, 1:1). Bramki dla Cracovii zdobyli: w sobotę — Michno 3, Zieliński 2, Dukat, Stryczek, Pawi i i Frasik po 1, a wczoraj Zieliński, Pawlik, Ciastoń i Michno po 1.
Przerwa w rozgrywkach ligowych nie wyszła hokeistom Cracovii na dobre. Zatracili oni szybkość, celność strzałów, nieporadnie gra defensywa. We wczorajszym meczu „biało-czerwoni” mimo dużej przewagi nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, a nonszalancja obrońców sprawiła, że stracili oni kilka bramek w niegroźnych wydawałoby się sytuacjach.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 293 z 16 grudnia 1974