1975-09-14 Skra Warszawa - Cracovia 23:18

18

(13:8)

"Cracovia bez punktów w stolicy" -

Cracovia bez punktów w stolicy

W KOLEJNYM meczu I ligi piłki ręcznej kobiet Cracovia grała w stolicy z tamtejszą Skrą, przegrywając 18:23 (8:13). Najwięcej bramek strzeliły: dla Skry — Zielewicz 13 a dla Cracovii Węgrzyn i Jaśkowiec 5.

Krakowianki początkowo nawiązały równorzędną walkę i przeciwniczkami, w 16 min. gry stan meczu był remisowy 8:8, ale od tej chwili biało-czerwone jakby stanęły w miejscu, zaczęły popełniać błędy i do końca pierwszej połowy nie zdobyły już żadnej bramki, podczas gdv warszawianki uzyskały ich 5. W drugiej połowic obie drużyny uzyskały po 10 bramek i w efekcie Skra zdobyła dwa punkty.

W drużynie Cracovii zawiodła tym razem bramkarka Łapczyńska. która na początku zawodów puściła 6 kolejnych strzałów warszawianek, a także starsze stażem zawodniczki Cracovii Rękas. Tobik, Grodkowska, Jędrzejczyk. które były w bardzo słabej dyspozycji strzałowej. Dość powiedzieć, że Cracovia nie wykorzystała w tym meczu 4 rzutów karnych, a Rękas będąc dwukrotnie, sam na sam z bramkarka Skry także nie potrafiła strzelić goli.

W sumie nie był to udany występ krakowianek, które popełniły zbyt wiele błędów (szczególnie w grze ofensywnej) jak na zespół ekstraklasy.
Źródło: Echo Krakowa nr 200 z 15 września 1975