1975-09-27 Cracovia - Wisła II Kraków 0:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ostatnia w historii porażka Cracovii w lidze okręgowej.
data kolejki


Herb_Cracovia

Trener:
Mieczysław Adamczyk
pilka_ico
krakowska liga okręgowa grupa I , 3 kolejka
sobota, 27 września 1975

Cracovia - Wisła II Kraków

0
:
1

(0:0)Herb_Wisła II Kraków


Skład:
Rychlewski
Wójtowicz
Turecki
Kopijka
S.Jałocha
Niemiec
A.Maczugowski (Bąk)
Z.Maczugowski
Hefko
Englert
Grzesiak

Sędzia: Socha z Krakowa
Widzów: 3 000

bramki Bramki
0:1 Nowak (62')
zolte_kartki Żółte kartki
Kopijka
Skład:
Marzec
Józkowicz
Majewski
Gibek
Pokrywa
T.Szymanowski
Rosół
Gierat
Boczoń (Kamiński)
Nowak
JałochaOpis meczu

"Aż żal było patrzeć..." -
Tempo

Aż żal było patrzeć...

Relacja z meczu w dzienniku Tempo
- Proszę pana, już prawie pięćdziesiąt lat chodzę na mecze Cracovii, drużyna była - jak się to mówi - "raz na wozie, raz pod wozem", ale nigdy nie prezentowała tak żałosnego poziomu gry, jak obecnie - stwierdził pewien starszy kibic "pasiaków", zajmujący miejsce tuż obok mnie na trybunie.

Ten wierny zwolennik "biało-czerwonych" ma zupełną rację, dlatego też postanowiłem przytoczyć jego wypowiedź. To prawda, że Cracovia atakowała przez większą część meczu, lecz czyniła to tak nieudolnie, iż doprawdy żal było patrzeć. Przeciwnik gospodarzy również zaprezentował się słabo, lecz przynajmniej konsekwentnie dążył do remisu. Gdy jednak tylko nadarzyła się okazja do zdobycia bramki, rezerwa I-ligowców nie omieszkała jej wykorzystać. Było to w 62 min., a szczęśliwym strzelcem okazał się Nowak. W 3 min. później poprzeczka uratowała wiślaków przed utratą gola.

Osobny "rozdział" tego meczu, o którym jaknajszybciej chciałoby się zapomnieć, to wprost skandaliczne sędziowanie. Arbiter, p. Socha z Krakowa wydał kilkanaście zupełnie błędnych werdyktów, nie dopatrując się nawet kilku ewidentnych przewinień zawodników "Białej Gwiazdy" na polu karnym.

CRACOVIA: Rychlewski, Wójtowicz, Turecki, Kopijka, Jałocha, Niemiec, A. Maczugowski (Bąk), Zb. Maczugowski, Hefko, Englert, Grzesiak.

WISŁA IB: Marzec, Józkowicz, Majewski, Gibek, Pokrywa, T. Szymanowski, Rosół, Gierat, Boczoń (Kamiński), Nowak, Jałocha.

Żółtą kartkę otrzymał Kopijka. Widzów 3 tys.
(P. Bor.)
Źródło: Tempo nr 78 z 29 września 1975