turniej klasyfikacyjny

data prawdopodobna

"Sukces badmintonistów Cracovii" -

Sukces badmintonistów Cracovii

W Katowicach rozegrany został ogólnopolski turniej klasyfikacyjny badmintona. Startowało 108 zawodniczek i zawodników, W tym również badmintoniści Cracovii. Zawodnicy krakowscy zajęli w ogólnej punktacji .dobre, 4 miejsce. Wśród kobiet Muszakowa była 3, a Domańska 8. W singlu mężczyzn Kukla Uplasował się na 17 pozycji. W grze podwójnej pań 2 miejsce zajęły Muszakowa i Domańska, a 5 w mikście E. Domańska i Kukla; i wreszcie W grze podwójnej panów na 17 pozycji uplasowali się Światłowski i Kukla. Warto zaznaczyć, że zespół krakowski wystąpił osłabiony brakiem najlepszego zawodnika Czyszczonia. Turniej zakończył się sukcesem aktualnego mistrza Polski, Unii Głupczyce. Równolegle odbywał się w Katowicach turniej o puchar ZG TKKF, w którym zawodnik Cracovii Banaś był drugi w grze pojedynczej oraz w podwójnej. Na podstawie tych zawodów, Centralna Komisja Badmintona ogłosiła listę 32 zawodników i 16 Zawodniczek dopuszczonych do finałów. Na liście tej znaleźli się zawodnicy Cracovii: Muszakowa, M. Domańska, Kukla i Banaś.
Źródło: Dziennik Polski 18 listopada 1975