mistrzostwa Polski

data prawdopodobna

"Sukces badmintonistek Cracovii" -

Sukces badmintonistek Cracovii

W Wołominie zakończyły się indywidualne mistrzostwa Polski w badmintonie. W zawodach wzięło udział 21 kobiet i 36 mężczyzn — zakwalifikowanych w wyniku turniejów eliminacyjnych. Duży sukces w mistrzostwach odniosły zawodniczki Cracovii. W deblu Muszakowa i Domańska zostały wicemistrzyniami Polski, po przegranym finałowym pojedynku z zawodniczkami Stali FSO Karolczak i Snochowską 1:2. W singlu Domańska zajęła trzecie miejsce, a Muszakowa piąte. Mistrzynią Polski została Karolczak ze Stali FSO Żerań. Pierwszych osiem zawodniczek, a więc w tym również dwie zawodniczki Cracovii zostało zakwalifikowanych do pierwszych międzynarodowych mistrzostw Polski, które odbędą się w nadchodzącą sobotę i niedzielę we Wrocławiu.
Źródło: Dziennik Polski 10 grudnia 1975