Kraków, lodowisko Siedleckiego, niedziela, 22 lutego 1976, 18:00

5

(1:0; 5:5; 1:0)

"Spóźniony finisz hokeistów Cracovii" -

Spóźniony finisz hokeistów Cracovii

Nadspodziewanie dobrą formę prezentują na finiszu rozgrywek o mistrzostwo II ligi hokeiści Cracovii. W sobotę i niedzielę pokonali oni. dwukrotnie lidera tabeli — Stal Sanok 8:1 (1:0, 1:1, 6:0) i 7:5 (1:0, 5:5, 1:0).

W sobotnim meczu przez dwie tercje gra miała wyrównany charakter i trudno było wytypować zwycięzcę. Dopiero w ostatnich 20 minutach hokeiści Stali nie wytrzymali kondycyjnie, co wykorzystali „biało-czerwoni” strzelając aż 6 bramek. Wczorajszy mecz miał znacznie ciekawszy przebieg. Szczególnie dużo emocji dostarczyła druga tercja, w której każda z drużyn strzeliła po 5 bramek, a goście dwukrotnie wyrównywali na 3:3 1 5:5.

Bramki dla Cracovii zdobyli: w sobotę — Zieliński i Frasik po 2, oraz Siedlarczyk, M. Pysz, Stożek i Kosturek po 1, w nie¬dzielę — Zieliński i Stryczek po 2, oraz Siedlarczyk, Migacz i Ciastoń po 1. (W. G.)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 43 z 23 lutego 1976