Hajduk 1
Węgrzyn 7

"Piłkarki Cracovii pokonały Ruch Chorzów" -

Piłkarki Cracovii pokonały Ruch Chorzów

Niezwykle dramatyczne i co najważniejsze zwycięskie spot¬kanie oglądali wczoraj kibice „biało-czerwonych” — piłkarki ręczne Cracovii pokonały aktualnego mistrza kraju Ruch Chorzów 15:14 (8:5)! Pojedynek nie stał może na najwyższym poziomie, oba zespoły popełniały zbyt wiele prostych błędów: Niemniej z wielką ambicją walczono o każdą piłkę, a losy spotkania ważyły się do ostatniej sekundy.

W pierwszej połowie stale prowadziła Cracovia różnicą 2—4 bramek. W tym okresie chorzowianki przestrzeliły dwa rzuty karne. Po przerwie Ruch powoli zaczął odrabiać straty Notujemy kolejno wyniki remisowe - 10:10, 11:11, 12:12, 13:13 i 14:14. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu chorzowianki tracą piłkę. następuje szybki kontratak Cracovii i na 7 sek. przed końcowym gwizdkiem Siodłak zostaje sfaulowana w dogodnej sytuacji. Rzut karny dla Cracovii. Nerwy nie zawiodły młodej Węgrzyn i 15:14 dla piłkarek krakowskich. Po wykonaniu rzutu karnego sędziowie odgwizdują koniec meczu.

Cracovia wygrała ten pojedynek przede wszystkim dzięki mądrej i bardzo ofiarnej grze w defensywie. Chorzowianki sprawiły zawód, grały chaotycznie i nerwowo W meczu tym dla Cracovii bramki zdobyły: Węgrzyn 7, Siodłak i Tobik po 3, Hajduk i Jaśkowiec po 1.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 49 z 1 marca 1976