Węgrzyn 6
Rękas 2

"Cracovia—Skra 19:19" -

Cracovia—Skra 19:19

Podobnie jak przed tygodniem w meczu z Ruchem, losy wczorajszego pojedynku o mistrzostwo I ligi w siódemce kobiet między Cracovią a Skrą Warszawa ważyły się do ostatnich sekund. W pierwszych minutach prowadziła Cracovia, ale po licznych błędach „biało-czerwonych” Skra objęła prowadzenie — nawet różnicą 5 bramek. Do przerwy było 11:8 dla warszawianek.
Po przerwie przez kilka minut Cracovia gra koncertowo i w ciągu 2 min. odrabia straty. Do końca meczu trwa zacięta walka. Na jedną minutę przed końcem Skra prowadzi 19:18. Warszawianki tracą jednak nierozważnie piłkę. Siodłak wyrównuje na 19:19. Skra rusza do ataku, w ostatnich sekundach Zielewicz strzela w... słupek. W ten sposób krakowianki ratują cenny remis. Bramki dla Cracovii strzeliły: Węgrzyn 6, Jaśkowiec -4 4, Siodłak — 3, Tobik i Hajduk, Rękas — 2.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 54 z 8 marca 1976