Kapuścińska 1
Jędrzejczyk 4

"Piłkarki ręczne Skry zdobyły Puchar Polski" -

Piłkarki ręczne Skry zdobyły Puchar Polski

Wczoraj zakończył się w Krakowie finałowy turniej o Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet. To cenne trofeum zdobyły piłkarki Skry Warszawa, które w decydującym spotkaniu pokonały Cracovię 20:15 (13:7). III lokatę wywalczył Ruch zwyciężając Otmęt Krapkowice 22:19 (14:10).

W sobotnich spotkaniach miłą niespodziankę sprawiła Cracovia, która wygrała z aktualnym wicemistrzem kraju Ruchem 18:16 (9:8). Było to bardzo zacięte i wyrównane spotkanie, którego losy ważyły się do ostatniej minuty. Bramki dla Cracovii zdobyły: Tobik 5, Węgrzyn i Jędrzejczyk po 4, Siodłak 2, Jaśkowiec, Kapuścińska i Dziektarz po 1. W drugim sobotnim meczu Skra bez trudu pokonała Otmęt 23:15 (10:8).

Wczorajszy decydujący o pierwszym miejscu pojedynek między Cracovią i Skrą nie dostarczył spodziewanych emocji. Krakowianki po dwóch dobrych meczach zagrały w niedzielę wyjątkowo słabo, popełniały niezliczoną ilość prostych błędów i fatalnie strzelały, zaprzepaszczając kilka stuprocentowych sytuacji. Od początku prowadzenie objęła równo grająca Skra, która już do przerwy zdecydowanie prowadziła. Dopiero w końcowych minutach krakowianki zmniejszyły nieco rozmiary porażki. W meczu tym dla Cracovii bramki zdobyły Tobik 6, Jaśkowiec 4, Siodłak 2, Węgrzyn, Kapuścińska i Rękas po 1. Mimo tej porażki i słabszej postawy w ostatnim meczu start Cracovii w PP należy uznać za udany.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 83 z 12 kwietnia 1976