"Słabiutkie mecze Cracovii" -
Gazeta Południowa

Słabiutkie mecze Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Piłkarki ręczne Cracovii — choć były zdecydowanymi faworytkami — nie zdobyły w sobotę i niedzielę kompletu punktów z drużyną SZS AZS Tarnów. W sobotę krakowianki przegrały 15:17 (7:7), wczoraj wygrały 23:18 (11:7).

Tak to w sporcie często bywa kiedy drużyna wychodzi na boisko zbyt pewna siebie i lekceważy rywala. W sobotę Cracovia grała kompromitujące słabo, mnożyły się błędy zarówno w ataku jak i obronie, nie miały także swojego dnia bramkarki. Ambitnie i z sercem grające tarnowianki po przerwie wykorzystał serię błędów krakowianek i odskoczyły na odległość 6 bramek. Piłkarki Cracovii przebudziły się dopiero w ostatnich minutach, ale na odrobienie strat nie było już czasu.
Wczorajszy mecz stał również na słabym poziomie, krakowianki przystąpiły do meczu jednak bardziej skoncentrowane i już po kilku minutach prowadziły różnicą kilku bramek. Cracovia grała tym razem uważniej w defensywie, wiedzieliśmy kilka szybkich ataków zakończonych celnym strzałem. Młody zespół z Tarnowa grał do końca ambitnie, ale przewaga rutyny i techniki była po stronie Cracovii.

Najwięcej bramek w obu meczach zdobyły dla Cracovii: Jaśkowiec 6 i 3, Tobik 3 i 4, Hajduk 9 (w drugim meczu), dla tarnowianek: Kulaga 5 i 5, Galus 4 i 4, Maksym 3 i 2.
Źródło: Gazeta Południowa nr 255 z 8 listopada 1976