"Cracovia wygrała turniej" -
Gazeta Południowa

Cracovia wygrała turniej

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Zwycięstwem piłkarek ręcznych Cracovii zakończył się międzynarodowy turniej organizowany z okazji 70-lecie KS Cracovii i 50-lecia sekcji piłki ręcznej tego klubu. O I miejscu za¬decydował ostatni pojedynek między zespołem I ligi węgierskiej Spartacusem Budapeszt a Cracovią. Lepsze okazały się krakowianki, które wygrały 16:13 (10:8) i one też zdobyły główny puchar.

Finałowy pojedynek dostarczył sporo emocji. Krakowianki prowadziły od pierwszych minut, ale ich przewaga była stale nieznaczna. Tuż po przerwie Węgierki doprowadziły do remisu 11:11, końcówka należała jednak do krakowianek. Najlepszą za¬wodniczką na boisku była bramkarka Spartacusa Babay, wielokrotna reprezentantka Węgier, która raz po raz popisywała się znakomitymi paradami. Bramki dla Cracovii zdobyły; Tobik i Duda po 4, Rękas 3, Hajduk i Węgrzyn po 2, Kapuścińska 1; najwięcej dla Spartacusa — Simon 4. Po meczu Tobik za rozegranie 440 meczu w barwach Cracovii (strzeliła w tym czasie 906 bramek) otrzymała pamiątkowy puchar.
Ostateczna klasyfikacja: 1. Cracovia, 2. Spartacus, 3. Start Elbląg, 4. Start Gdańsk, 5. Start Łódź, 6. Start Opole.