"Tylko jedno zwycięstwo „siódemki" Cracovii" -
Gazeta Południowa

Tylko jedno zwycięstwo „siódemki" Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Po czteromiesięcznej przerwie piłkarki ręczne ekstraklasy wznowiły rozgrywki. „Siódemka” Cracovii podejmowała w hali Wawelu Pogoń Szczecin i Skrę Warszawa.

Wydawało się, że w meczu z jednym z najsłabszych zespołów ekstraklasy — Pogonią, krakowianki z łatwością zdobędą dwa punkty. Tak się jednak nie stało. Początek meczu nie zapowiadał niespodzianki. Cracovia po kilkunastu minutach objęła prowadzenie 7-3 i miała wyraźną przewagę. Co prawda pod koniec pierwszej połowy meczu szczecinianki doprowadziły cło stanu 8.10, ale po przerwie krakowianki zwiększyły znów swą przewagę do 5 bramek. Jeszcze na 7 min. przed końcem meczu podopieczne trenera E. Surdyki prowadziły 17:14, jednakże w dwie minuty później było już 17:17. W końcówce Pogoń zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 19:18 (8:10). Bramki dla Cracovii zdobyły: Duda — 5, Jaśkowiec, Węgrzyn i Hajduk po 3, Siodłak 2, Kotarba i Tobik po 1, najwięcej dla Pogonii — Rusek 9.
Wczoraj Cracovia pokonała jeden z czołowych zespołów ekstraklasy Skrę Warszawa 14:11 (7:5). Krakowianki prowadziły przez cały czas, a w pierwszej połowie spotkania miały wyraźną przewagę. Najtrudniejsze chwile przeżywały podopieczne E. Surdyki tuż po przerwie, kiedy to zmarnowały dwa rzuty karne i ich przewaga zmalała do l bramki. Warszawianki były bliskie wyrównania, nie wykorzystały jednak kilku dogodnych pozycji strzeleckich.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Duda —5, Siodłak, Węgrzyn i Hajduk po 3. najwięcej dla Skry — Jaszkielewicz — 5.
Źródło: Gazeta Południowa nr 52 z 6 marca 1978