1978-04-11 Wisła II Kraków - Cracovia 1:0

Kraków, Stadion GTS Wisły, wtorek, 11 kwietnia 1978, 16:00

(0:0)

Rosół (75')

"Rezerwa Wisły wyeliminowała Cracovię" -

Rezerwa Wisły wyeliminowała Cracovię

W ROZEGRANYM wczoraj na stadionie Wisły eliminacyjnym meczu IV rundy piłkarskiego Pucharu Polski rezerwa ,,Białej gwiazdy” pokonała Cracovię 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę strzelił w 75 min. gry Rosół. Przeciwko awizującym w ostatnich meczach zwyżkę formy piłkarzom Cracovii wystawili gospodarze zespół złożony w większości z zawodników o I-ligowym stażu (Gonet, Motyka, Gazda, Krupiński. Targosz, Wróbel, Plewniak). Mimo to gra była wyrównana przy . czym bardziej zgrani zawodnicy Cracovii stworzyli- — zwłaszcza do przerwy — więcej sytuacji z których mogły paść bramki. Najlepsze zmarnowali Bujak i Hefko, który z kilku metrów strzelił wprost w leżącego na linii bramkowej Goneta. Hetko zrehabilitował się w kilka minut później efektownym mocnym strzałem obrobionym instynktownie przez bramkarza Wisły. Po zmianie stron wiślacy przyspieszyli grę, długimi podaniami szybko zdobywali teren, lecz pod bramką Cracovii wdawali się w nieproduktywne dryblingi nie dostrzegając będących w lepszych sytuacjach kolegów.
Źródło: Echo Krakowa nr 83 z 12 kwietnia 1978