"Wystartowała I liga piłkarek ręcznych. Wygrane Cracovii i Unii Tarnów" -
Gazeta Południowa

Wystartowała I liga piłkarek ręcznych. Wygrane Cracovii i Unii Tarnów

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Wczoraj rozpoczęły się rozgrywki o mistrzostwo I ligi w piłce ręcznej kobiet. Na inaugurację rozgrywane są dwa turnieje, w tym jeden w Tarnowie z udziałem: mistrza Polski — Ruchu Chorzów, AKS Chorzów, AZS Katowice, Cracovii i Unii Tarnów. W pierwszym pojedynku Cracovia zmierzyła się z AKS Chorzów i wygrała 17:16 (9:8). Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany, do przerwy prowadziły na przemian Cracovia i AKS. z W II połowie krakowianki przyspieszyły tempo akcji prowadziły 14:10, 16:12. Jeszcze na 1 minutę przed koncern miały 3- bramkową przewagę. W zespole Cracovii świetnie zagrał duet: Duda — strzeliła 8 bramek i Siodłak (5 bramek), pozostałe bramki zdobyły: Jaśkowiec, Wnęk, Tobik i Rękas-Kozieł po 1, najwięcej dla AKS — Garleja - 6.
Źródło: Gazeta Południowa nr 204 z 7 września 1978