Kraków, hala Wa, sobota, 14 października 1978, 17:00

23

(11:10)

"Dwie przegrane „pasiaków"" -

Dwie przegrane „pasiaków"

W ROZEGRANYCH w hali Wawelu spotkaniach szczypiornistów o mistrzostwo II ligi Cracovia przegrała dwukrotnie z Piotrcovią 21:23 (11:10) i 21:26 (7:13). Najwięcej bramek strzelili: dla Cracovii — Wł. Wójcik i Górecki po 6. Szarek 4 (w sobotę) i Szarek 6, Ostrowski i St. Wójcik po 4 w meczu rewanżowym; dla gości — Dziuba 10 i 8 oraz Gurdziołek 4 i 7. Krakowianie, mimo iż ustępowali rywalom w szybkości rozgrywania ataku, stoczyli wyrównane pojedynki. O porażkach ich zadecydowały fatalne przestoje w grze. W sobotę pro-wadząc 16:13 stracili kolejno 7 bramek, a w rewanżu po 18 minutach meczu od stanu 6:6 oddali przeciwnikom inicjatywą i do przerwy wynik brzmiał 13:7 dla Piotrcovii. Geście skorzystali z tych prezentów i nie dali sobie odebrać zwycięstw.
Źródło: Echo Krakowa nr 233 z 16 października 1978