"Zwycięstwo Unii, porażka Cracovii" -
Gazeta Południowa

Zwycięstwo Unii, porażka Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Bramek w spotkaniu szczypiornistek Cracovii j Ruchu padło tyle, że można by nimi obdzielić ze dwa spotkania. Cracovia przebrała 22:28 (13:17). Początkowo spotkanie miało bardzo wyrównany charakter — każda bramka Ruchu napotykała na odpowiedź Cracovii. Krakowianki mogły nawet objąć prowadzenie, ale przy stanie 4:4 Jaśkowiec w sytuacji sam na sam trafia w bramkarkę, w chwilę później ta sama zawodniczka nie strzela karnego. Równorzędna gra utrzymywała się do 18 min. spotkania, a potem Ruch zaczął bezlitośnie obnażać błędy Cracovii (głównie niecelne podania) i zdobywać bramki. W 25 min. gry było 12:17, ale w ostatnich sekundach pierwszej połowy Cracovii zdobyła bramkę.

Po przerwie w 30 min. Ruch prowadził już 13:20. Cracovia zwiększa tempo, ale bramki zdobywa drużyna gości stale utrzymując różnicę 5—4 goli. Na 3 min. przed końcem spotkania wynik brzmi 22:2T, ale grające w osłabieniu zawodniczki Ruchu zdobywają jeszcze dwie bramki. W Cracovii wczoraj zawiodła, m. in. Duda, a cały zespół grał zbyt wolno.

Bramki dla Cracovii zdobyły Jaśkowiec — 6, Wnęk — 4, Tobik — 3, Jędrzejczyk, Kotarba, Hołda, Duda — po 2, Tomaszewska — 1. Dla Ruchu najwięcej: Nawa — 9, Kusz — 8, Łowczyńska — 5.

Dzisiaj o godz. 13.15 w baty Wawelu przy ul. Głowackiego odbędzie się spotkanie rewanżowe tych zespołów. (w)

Źródło: Gazeta Południowa nr 76 z 3 kwietnia 1980