"Mistrzostwa okręgu w szermierce" -
Gazeta Południowa

Mistrzostwa okręgu w szermierce

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Kraków był miejscem indywidualnych i drużynowych mistrzostw okręgu w szermierce, w których udział wzięło 60 zawodniczek i zawodników. W mistrzostwach świetnie spisali się reprezentanci Krakowskiego Klubu Szermierzy, którzy drużynowo zwyciężyli we wszystkich broniach. Natomiast indywidualni p najciekawsza walkę stoczyli w finale floretu mężczvzn dwa i zawodnicy KKS — Ryszard Bieda i Waldemar Siejkowski, Przystępując do barażowej "bratobójczej” walki obaj mieli na koncie po 6 zwycięstw. Siódme, równoznaczne z tytułem mistrzowskim odniósł 17-Jetni Bieda, niedawny triumfator VII Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. Kolejne miejsca w finale floretu zajęli: 3. Jabłoński, 4. Holcer (obaj KKS). 5. Galewski (Cracovia). 6. Boruta (KKS). SZABLA: 1. Wójcik (Cracovia) 2. Starczewski. 3. Stolarski 4. Sikora, 5. Petrvnka. 6. Małecki (wszyscy KKS). SZPADA: 1. Chronowski, (Cracovia), 2. Zytkowski, 3. Boruta. 4. Grochal (wszyscy KKS), 5. Hudowski (Cracovia). 6. Kielman (KKS). FLORET Kobiet: I. Mierzwa (Cracovia), 2. Rakowska (KKS), 3. Furman, 4. Krok, 5. Zaczek (wszystkie Cracovia), 6. Rudkowska (KKS).
Źródło: Gazeta Południowa nr 109 z 15 maja 1980

"Szermierze walczą o mistrzostwo okręgu" -

Szermierze walczą o mistrzostwo okręgu

W SALI HKS-u trwają szermiercze mistrzostwa okręgu seniorów. W- pierwszych dwóch dniach wysoką formę potwierdził mistrz Ogólno polskiej Spartakiady Młodzieży — R. Bieda z KKS-u, który zdobył pierwsze miejsce, po barażowej walce z W. Siejkowskim. Pojedynek ten Bieda rozstrzygnął na swoją korzyść, po zażartej walce 5:4. Drużynowo turniej floretowy wygrał KKS przed Cracovią. W szabli triumfował 17-letni J. Wójcik z Cracovii wyprzedzając zawodników KKS — T Starczewskiego i K. Stolarskiego. w walkach drużynowych prymat przypadł szablistom KKS przed Cracovią. Dziś w sali KKS-u przy ul Kościuszki 24 dalszy ciąg zawodów Walczyć będą florecistki w turnieju indywidualnym oraz szpadziści w turnieju drużynowym. Początek zawodów o godz. 15.
Źródło: Echo Krakowa nr 105 z 12 maja 1980

"Z szermierczych mistrzostw okręgu" -

Z szermierczych mistrzostw okręgu

WCZORAJ w 3. dniu szermierczych mistrzostw okręgu krakowskiego walczyły florecistki w turnieju indywidualnym oraz szpadziści w turnieju drużynowym. Wśród pań najlepszą była B. Mierzwa (Cracovia) przed A. Rakowską (KKS) i swą koleżanką klubową M. Furman. Turniej szpadzistów wygrał zespół KKS I (A. Grabowski, A. Życzkowski, T. Boruta i E. Grochal) przed KKS II i Cracovią, w której nie najlepszą formę zademonstrował kandydat na olimpijczyka L. Chronowski. Dziś od 15 w sali KKS przy ul. Kościuszki 24 ostatnie konkurencje mistrzostw: floret kobiet drużynowo i szpada indywidualnie.
Źródło: Echo Krakowa nr 106 z 13 maja 1980

W SALI KKS-u zakończyły się szermiercze mistrzostwa seniorów okręgu krakowskiego. W turnieju drużynowym floretu kobiet zwyciężył zespół KKS walczący w składzie: D. Lipińska, J. Młyńczyk, A. Rakowska i R. Rudkowska przed Cracovią, a w indywidualnym turnieju szpadowym najwyższą formę wykazał L. Chronowski z Cracovii (rehabilitując się za słabszy występ dzień wcześniej w walkach drużynowych), Wyprzedził on dwóch szermierzy KKS-u — A. Życzkowskiego i T. Borutę.
Źródło: Echo Krakowa nr 107 z 14 maja 1980