"Awans Cracovii na 4 miejsce" -
Gazeta Południowa

Awans Cracovii na 4 miejsce

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
W I lidze piłki ręcznej kobiet nasze drużyny grały w „kratkę”. Dwa zwycięstwa odniosła Cracovia, co dało jej awans na 4. miejsce w tabeli. 2-krotnie przegrała Unia Tarnów, spadając na przedostatnie miejsce.

Cracovia gościła u siebie beniaminka AZS Gdańsk, wygrywając w sobotę 15:12 (10:4) i w niedzielę 17:12 (8:5). Były to słabe pojedynki, gdańszczanki okazały się mało wymagającymi rywalkami. Również krakowianki zaprezentowały się przeciętnie. tylko w pierwszej połowie sobotniego meczu zagrały na dobrym poziomie. Drugą połowę tego meczu Cracovia przespała, przegrywając ją 5:8, na szczęście przewaga z pierwszych 25 minut wystarczyła do wygrania.

W niedzielnym spotkaniu początkowo prowadził AZS (4:2), jednak już do przerwy Cracovia Objęła prowadzenie 3 bramkami. W drugiej odsłonie krakowianki zwiększyły przewagę, mogło się podobać ich kilka szybkich ataków. Najwięcej bramek dla Cracovii: Jaśkowiec 4 i 8, Siodłak 5 (w niedzielę), Wnuk i Jędrzejczyk po 4 (w sobotę), dla AZS: Lipowska 8 i 4.

Źródło: Gazeta Południowa nr 222 z 13 października 1980