1981-01-09 Cracovia - Start Elbląg 15:16

Kraków, hala ul. Bronowicka 5, piątek, 9 stycznia 1981, 17:30

16

(5:7)

"Puchar Polski - bez blasku!" -

Puchar Polski - bez blasku!

W HAU krakowskiego Wawelu rozpoczął się wczoraj turniej szczypiornistek w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Zawody toczą się już na trzecim szczeblu Pucharu, stąd biorą w nich udział czołowe zespoły kraju. W turnieju krakowskim uczestniczą mistrzynie Polski — Ruch oraz pierwszoligowe drużyny: Cracovii, Startu Elbląg i Unii Tarnów. Mimo to poziom zawodów, przynajmniej w dniu wczorajszym, był przeciętny, by nie napisać, że słaby.

Cracovia — START 15:16 (5:7). Najwięcej bramek: dla Cracovii — Duda 5. Kotarba i Siodłak po 3. dla Startu — Stańczak i Madziak po 3. Holicka 2.

Krakowianki rozpoczęły mecz fatalnie, gubiły piłkę, żle grały w obronie. Wykorzystał to Start i objął prowadzenie 4:0 Zespół krakowski zaczął z mozołem odrabiać straty, wyrównał nawet na 5:5. ale od tej chwili znów podopieczne E, Surdyki miały okres fatalnej gry i znów Start uzyskał czterobramkową przewagę (9:5) Do końca, mimo wysiłków krakowianek, zespół z Elbląga utrzymał prowadzenie (choć w ostatnich minutach Cracovia miała kilka okazji by doprowadzić do wyrównania) i u-zyskał zasłużone zwycięstwo. W zespole krakowskim zadebiutowała Beata Golik, b. zawodniczka Krakusa, jednak trema i długa przerwa w grze nie pozwoliły jej na zademonstrowanie pełni talentu.
Źródło: Echo Krakowa nr 7 z 10 stycznia 1981