1981-01-24 Cracovia - Unia Oświęcim 14:3

Kraków, Siedleckiego 7, sobota, 24 stycznia 1981, 14:00

6

(7:1; 3:1; 4:1)

"Ostre strzelanie hokeistów Cracovii" -

Ostre strzelanie hokeistów Cracovii

W SOBOTĘ i w niedzielę na lodowisku przy ul. Siedleckiego rozegrano II-ligowe mecze w hokeju na lodzie, w których przeciwnikami Cracovii byli zawodnicy Unii Oświęcim, Krakowianie odnieśli podwójne zwycięstwo, prezentując niezłą formę i umiejętności techniczne.

CRACOVIA - UNIA 14:3(7:1, 3:1, 4:1). Bramki dla „pasiaków” zdobyli: Migacz, Siedlarczyk, Pawlik po 3, Kucewicz 2, Jurewicz, Szewczyk i Dukat po 1. Krakowianie rozegrali świetny mecz, chociaż od razu trzeba powiedzieć. że przeciwnicy ułatwili im zadanie pozwalając na swobodne rozgrywanie krążka, ograniczając się zwłaszcza w pierwszej tercji do obrony własnej bramki. Prym na lodzie wodziła zdecydowanie pierwsza piątka „pasiaków”: Migacz, Siedlarczyk, Pawlik, Frasik i Pieczonka. Wyróżniał się zwłaszcza Migacz grający poza pierwszym również i w trzecim ataku.

CRACOVIA — UNIA 7:1 (3:0, i 4:1, 0:0). Bramki dla krakowian j uzyskali: Siedlarczyk 3, Pawlik 2, Migacz i Frasik po 1. Znowu był to dobry mecz, najbardziej interesująca i trzymająca w napięciu była trzecia, bezbramkowa tercja. Akcje obu stron były poprawne, gra bardzo i czysta, niemal bez przerw. Ofiarnie nadal grał Migacz, występując podobnie jak w poprzednim meczu w dwóch atakach. Świetnie spisywał się tak że Frasik, z jego właśnie podań padły trzy gole. Najmocniejszym ; strzałem popisał się w II tercji Pawlik. Po jego „bombie” krążek przerwał siatkę w bramce. Pawlik, który od dłuższego czasu prezentuje niezłą formę, w sobotę po meczu otrzymał informację o powołaniu go do kadry narodowej.

DUŻY sukces zanotowali na swoim koncie podopieczni trenera Radwańskiego występujący w centralnej lidze juniorów. Zespół Cracovii dwukrotnie pokonał na własnej tafli mocną drużynę juniorów Podhala Nowy Targ 6:4 i 6:3.
Źródło: Echo Krakowa nr 18 z 26 stycznia 1981