"Dwa zwycięstwa Cracovii, dwie porażki Unii" -
Gazeta Południowa

Dwa zwycięstwa Cracovii, dwie porażki Unii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Niemal Identyczne wyniki uzyskały szczypiornistki Cracovii w meczach z Otmętem Krapkowice. W sobotę krakowianki wygrały 31:26 (14:13), zaś w niedzielę 32:26 (16:13). Pierwszy mecz rozpoczął się od prowadzenia Cracovii ale nieźle grające zawodniczki Otmętu doprowadziły dwukrotnie do wyniku remisowego 7:7 1 8:8 i po niemal równorzędnej pierwszej połowie do drugiej Cracovia przystąpiła z przewagą Jednej bramki. Wkrótce było już 21:16. a potem 25:19 dla Cracovii i tylko raz Otmęt zbliżył się na niebezpieczną odległość 3 bramek (27:24), lecz ostatecznie krakowianki wygrały spotkanie 5 bramkami.

W niedzielę natomiast początkowo inicjatywa należała do zespołu gości — Otmęt prowadził 6:3, potem dwakroć był wynik remisowy 6:6 i 7:7 i Cracovia zaczęła powiększać przewagę do 5 bramek różnicy. Pierwsza połowa zakończyła się 8- bramkowym prowadzeniem Cracovii, która w drugiej części spotkania nie oddała już inicjatywy. choć w pewnym momencie na skutek mało dynamicznej gry prowadziła tylko 21:20.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Tomaszewska 9 i 8, Siodłak 7 i 8, Wnęk 7 i 8. Golik 3 i 3, Serczyk 2 i 1, Hołda 2 i 2, Kotarba 1 i 2. Dla Otmętu najwięcej w sobotę Łukaszek 9, w niedzielę Rabin 6.
Źródło: Gazeta Południowa nr 179 z 14 września 1981