Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 11 października 1985, 17:00

3

(1:3; 2:0; 0:0)

"Pierwszy punkt Cracovii" -

Pierwszy punkt Cracovii

Hokeiści Cracovii zdobyli pierwszy punkt w tym sezonie w rozgrywkach ekstraklasy, remisując z BKS Bydgoszcz 3:3 (1:3, 2:0, 0:0). Spotkanie było zacięte i emocjonujące, ale stało na słabym poziomie. Krakowianie od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków i w 6 min. po strzale Migacza zdobyli prowadzenie. Później gra się wyrównała i bydgoszczanie coraz częściej gościli pod bramką Datkiewicza. Dziesiąta minuta okazała się feralna dla gospodarzy. Po błędach obrońców Cracovii najpierw Kostecki, a potem Wojtczak strzelili gole. W 13 min. było już 3:1 dla BKS, a bramkę zdobył Tomaszewski.

W drugiej tercji krakowianie wszelkimi siłami starali się odrobić straty. I w pełni im się to udało. W 25 min. Stryczek a w 27 min. Pieczonka wpisali się na listę strzelców. W ostatniej tercji żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola, chociaż okazji ku temu tak krakowianie, jak i bydgoszczanie mieli sporo. Najlepszą zmarnował Migacz, będąc sam na

sam z bramkarzem gości. W końcowych minutach spotkania przez kilkadziesiąt sekund gospodarze grali z przewagą dwóch zawodników, a mimo to nie zdołali przechylić szali zwycię¬stwa na swoją korzyść.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 199 z 12 października 1981

"Pierwszy punkt hokeistów Cracovii" -

Pierwszy punkt hokeistów Cracovii

W ROZEGRANYM w piątek na lodowisku w Krakowie meczu I ligi hokeja na lodzie CRACOVIA zremisowała z BUDOWLANYMI Bydgoszcz 3:3 (1:3, 2:0, 0:0). Bramki zdobyli: dla gospodarzy — Migacz (6 min.). Stryczek (25 min ) i Pieczonka (27 min.), dla gości — Kostecki (10 min.). Wojtczak (10 mm.) i Tomaszewski (12 min.). Sędziowali słabo Adamiec, Kowalski i Czarnomski z Lodzi, widzów — ok. 3 tys.

CRACOVIA: Datkiewicz — Frasik, Pieczonka, Behounek. Migacz, Klich — Palichleb, Szewczyk. Jusewicz, Stryczek, Kalata — Szymański, Fryźlewicz, Bomba, Rapacz, Papuga.

To spotkanie miało dać odpowiedź na pytanie czy hokeiści Cracovii są w stanie utrzymać się w ekstraklasie Zespół bydgoskich Budowlanych zaliczyć bowiem należy do drużyn, które wraz z „pasiakami" walczyć będą o miejsca gwarantujące status pierwszoligowca. T choć gospodarzom udało się zdobyć pierwszy punkt w rozgrywkach nie może w pełni cieszyć ich postawa. Tym bardziej, że grali przed własną, żywiołowo reagującą, publicznością. A to wiadomo, atut dość poważny. (js)
Źródło: Echo Krakowa nr 197 z 12 października 1981