Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 20 listopada 1981, 17:00

2

(1:1; 0:1; 2:0)

"Hokeiści Cracovii nie rezygnują" -

Hokeiści Cracovii nie rezygnują

Hokeiści Cracovii nie rezygnują i walki o ekstraklasę. Po pechowej porażce we wtorek w Bydgoszczy, krakowianie pokonali w piątek kroczący ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa ŁKS 3:2 (1:1, 0:1, 2:0). Bramki dla gospodarzy: Behounek 14 i 48 min., Migacz 44, dla gości Kuśmider 13 i Witczak 25.

Zasygnalizowana zwyżka formy hokeistów Cracovii znalazła w piątek potwierdzenie w meczu przeciwko LKS. Dobrze, a przede wszystkim skutecznie grał I atak (efektowne akcje Pawlika, Migacza, dwie bramki Behounka), coraz lepiej spisuje się także druga formacja prowadzona przez Stryczka (kolejny dobry mecz Klicha), dużym wzmocnieniem był powrót do zespołu kontuzjowanych Rapacza i Papugi. Pewnie bronił Datkiewicz, poprawili się obrońcy, choć nadal zdarzają się im momenty dekoncentracji i proste błędy. Mecz był szybki i zacięty, po dwóch tercjach — mimo przewagi krakowian — prowadzili goście, głównie za sprawą pewnie broniącego 37-letniego Kosyla (co za znakomite ustawianie się w bramce), którego dzielnie wspomagał reprezentacyjny obrońca Potz (w III tercji prawie w ogóle nie zjeżdżał z tafli). Dopiero szturm na początku III tercji przyniósł Cracovii dwa gole. Do końca trwała zacięta walka, oba zespoły miały dogodne pozycje, ale bramkarze bronili pewnie i ze szczęściem.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 229 z 23 listopada 1981