"Komplet punktów piłkarek ręcznych Cracovii" -
Gazeta Południowa

Komplet punktów piłkarek ręcznych Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Piłkarki ręczne Cracovii podejmowały słabo spisującą się w tym sezonie warszawską Skrę i nie zmarnowały szansy, by zdobyć komplet punktów. W sobotę krakowianki wygrały 29:19 (13:9). Tylko w pierwszych minutach trwała wyrównana walka, później uwidoczniła się wyraźna przewaga podopiecznych trenera E. Surdyki. Cracovia grała dobrze w defensywie i momentami warszawianki były bezradne, nie mogąc dojść do czystej pozycji strzałowej. Na 19 goli Skra zdobyła aż 10 z rzutów karnych. Krakowianki wykorzystywały bezwzględnie prawie każdy błąd rywalek, mogły się podobać szczególnie szybkie kontrataki w wykonaniu Wnęk. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń zdobyły: Wnęk 11. Siodłak 5. Golik i Tomaszewska po 4.

Spotkanie rewanżowe miało podobny przebieg. Skra początkowo prowadziła co prawda 3:2, ale później na parkiecie górowały krakowianki, systematycznie zwiększając przewagę bramkową. Po przerwie piłkarki ręczne Cracovii, mając już zapewnione zwycięstwo, niezbyt się wysilały, dążąc do utrzymania zwycięstwa. Wygrała Cracovia 29:22 (16:9). Najwięcej bramek dla krakowianek zdobyły: Tomaszewska 9 (w tym 7 z karnego), Wnęk i Golik po 6, Siodłak 4.

Źródło: Gazeta Południowa nr 7 z 15 lutego 1982