1982-02-16 Cracovia - Naprzód Janów 2:11

11

(1:4; 0:2; 1:5)

"Wysoka porażka Cracovii" -

Wysoka porażka Cracovii

Hokeiści Cracovii przesiali wczoraj z Naprzodem Janów 2:11 (1:4. 0:2, 1:5). Krakowianie I rozpoczęli to spotkanie w słabym stylu, już po 5 minutach przegrywali 0:3 i to głównie dzięki błędom obrony jak i bramkarzy.

Na początku drugiej tercji gospodarze rozpoczęli szturm na bramkę Wojtynka. który spisywał się bezbłędnie, zepchnęli janowian do głębokiej defensywy, ale nie zdołali poprawić niekorzystnego wyniku. Napastnicy Cracovii grali bowiem wczoraj chaotycznie i nieskutecznie, nie potrafili wykorzystać kilku świetnych sytuacji strzeleckich. Natomiast dwie szybkie kontry janowian zakończyły się celnymi trafieniami.

W ostatniej tercji przewaga Naprzodu była już wyraźna, prawie każdy atak gości kończył się zdobyciem gola. Krakowianie byli momentami bezrad-ni przy szybkich, dokładnie rozgrywanych kontrach janowian. Hokeiści Naprzodu grali szybciej, a przede wszystkim skutecznie i to głównie zadecydowało o ich wysokim zwycięstwie. Natomiast Cracovia zagrała poniżej swych możliwości i nie była wczoraj w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalem. Ponadto krakowianie w trzeciej tercji stracili zupełnie nadzieje na uzyskanie korzystnego wyniku.

Bramki dla Naprzodu zdobyli: Kachuła 3, Furtek 2, Graca 2. Biolik, Grzywacz, Adamiec i Podsiadło po 1, dla Cracovii Rapacz i Pawlik. (tg)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 9 z 17 lutego 1982