Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 30 kwietnia 1982, 17:00

7

(0:2; 2:2; 1:3)

"Porażka «pasiaków» na pożegnanie I ligi" -

Porażka «pasiaków» na pożegnanie I ligi

W PIĄTEK zakończyli sezon hokeiści ekstraklasy. Pożegnalny występ w I lidze zespołu Cracovii przyniósł popularnym „pasiakom” jeszcze jedną porażkę, tym razem przed własną publicznością z GKS-em Katowice 3:7 (0:2, 2:2,1:3.) Bramki strzelili: dla gospodarzy — Bomba (26 min.), Behounek (39 min.), Migacz (41 min.), dla gości — Malicki 3 (8 min., 38 min., z karnego, 43 min.), Kapica 2 (23 i 59 min.) Fonfara (14 min.) i Wojtulski (45). Kiedy na początku III tercji Migacz zmniejszył rozmiary przegranej na 3:4 wydawało się, że Cra-covia zdobędzie się jeszcze na ambitny zryw, który przyniesie im kolejne gole i choć na zakończenie rozgrywek ekstraklasy outsider pokusi się o zdobycie punktów. Dość szybko jednak po nieudanych zagraniach obrońców goście zwiększyli przewagę. Na usprawiedliwienie „pasiaków” trzeba dodać, że od II tercji grali bez czołowego swojego napastnika, kapitana drużyny Bogdana Pawlika, który w jednym ze starć przy bandzie doznał kontuzji. (js)
Źródło: Echo Krakowa nr 36 z 3 czerwca 1982