1982-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 5:14

Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 19 listopada 1982, 17:00

14

(2:4; 2:5; 1:5)

"„Szarotki” nadal wiceliderem. Spacerek mistrza Polski" -

„Szarotki” nadal wiceliderem. Spacerek mistrza Polski

Hokeiści mistrza Polski — Zagłębia Sosnowiec, zgodnie z przewidywaniami wygrali wysoko z Cracovią 14:5 (4:2, 5:2, 5:1). Takiego wyniku należało oczekiwać. Zagłębiacy zdecydowanie przewodzą w lidze, do tej pory odnotowali na swoim koncie aż osiem dwucyfrówek!

Od wysokiej porażki nie u- strzegła się też w piątek Cracovia, choć w pierwszej fazie pojedynek miał niecodzienny przebieg. „Pasiaki" wyszły na lód sparaliżowane, goście grający swobodnie, bez wysiłku już w 12 minucie prowadzili 4:0. Ale oto w minutą później w odstępie M sekund gospodarze strzelili 2 gole (Janek, Pawlik) i przez kilka dalszych minut dzielnie stawiali czoła mistrzowi. Ba, w 25 i 27 min. po strzałach Kanabusa i Behounka zrobił się remis 4:4! Ale w tym momencie mistrz pokazał klasę, przyspieszył akcje 1 w ciągu 3 minut zaaplikował gospodarzom 4 gole.

Już do końca meczu trwał [ jednostronny popia Zagłębia, choć goicie specjalnie nie wysilali się. Naszpikowana reprezentantami kraju drużyna sosnowiecka była więc surowym egzaminatorem „pasiaków", szybcy napastnicy Jobczyk, Zabawa, Klobek, Pytel — byli nieuchwytni dla krakowian. Bezradni byli też obaj bramkarze Cracovii — Jaskiernia i zastę¬pujący go od 30 min. Lipkówski. Łupem bramkowym w Zagłębiu podzielili się: Jobczyk 4, Zabawa i Klocek po 2, Pytel. Garbać, Bernat, Nowak, Świątek, Madeksza po 1. O Cracovii można powiedzieć, że z uporem popełni* wciąż te same błędy. Organizacja gry zwłaszcza w obronie — to pięta achillesowa krakowian.

W Nowym Targu po meczu stojącym na dobrym poziomie coraz lepiej spisujące się „Szarotki” pokonały GKS Tychy 6:4 (3:1, 1:1, 2:2). Bramki dla gospodarzy: Wronka 2, Ryłko, Świstak, Ruchała i Jachna po 1, dla gości: Bialik, Worwa, Woźnica, Wilk.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 204 z 22 listopada 1982

"Mistrz za mocny dla „pasiaków"" -

Mistrz za mocny dla „pasiaków"

CRACOVIA — ZAGŁĘBIE Sosnowiec 5:14 (2:4, 2:5, 1:5). Bramki zdobyli: dla .gospodarzy — Janek 2 (13 i 49 min.). Pawlik (16 min.), Kanabus (25 min.), Behounek (27 min.), dla gości — Jobczyk 4 (6, 23, 34 i 45 min.), Zabawa 2 (6 i 42 min.). Klocek 2 (46 i 59 min.). Pytel (8 min.), Garbacz (13 min.), Bernat (27 min.), Nowak (29 min.), Świątek (30 min.). Madeksza (55 min.). Sędziowali: Tyszkiewicz — Kuczyński, Mroczek (Warszawa), widzów — ok. 1 tys.

CRACOVIA: Jaskiernia (od 31 min. Lipkowski) — Palichleb, Cieślicki; Fronczek, Janek; Schmidt. Szymański — Kanabus, Pawlik, Behounek; Steblecki, Jusewicz, Klich; Frandofert, Migacz, Papuga.

Mistrz kraju i obecny lider hokejowej ekstraklasy — zespół Zagłębia był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Kiedy w 13 min., lepsi pod względem wyszkolenia technicznego, znacznie szybsi od krakowian, goście prowadzili 4:0, nikt nie przypuszczał. że drużynie Cracovii uda się jeszcze doprowadzić w tym meczu do wyrównania. „Pasiaki” dokonały tej sztuki (w 27 min. strzelili bramkę na 4:4), ale na więcej nie było ich już stać. (js)
Źródło: Echo Krakowa nr 178 z 22 listopada 1982