"Jeden trening, jedna wygrana" -
Gazeta Południowa

Jeden trening, jedna wygrana

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek w puce ręcznej kobiet doszło do zmiany lidera. W spotkaniach na szczycie Pogoń pokonała na własnym terenie dotychczasowego lidera AZS Katowice i zdobyła tytuł „mistrzyń jesieni". Na trzecią pozycją wyszedł AZS Wrocław, który wykorzystał potknięcie Cracovii w meczu z AKS Chorzów. Na dole tabeli dwie drużyny, Skra i Start zdobyły tylko po mi do spadku.

Piłkarki ręczne Cracovii podejmowały na własnym parkiecie mistrzynię Polski — AKS Chorzów, która w tym sezonie z wiadomych powodów nie reprezentuje najwyższego poziomu. W meczach tych krakowianki zdobyły tylko, a zarażeni aż dwa punkty. Trudno jest wymagać od drużyny, która nie ma gdzie trenować zwycięstw w meczach mistrzostwo ekstraklasy. Przed meczem z chorzowiankami szczypiornistki Cracovii odbyły na hali Wawelu tylko jeden trening. Czy w takich warunkach można liczyć na sukcesy?

W sobotą Cracovia przegrała 23:25 (12:15), Krakowianki zagrały przez cały mecz bardzo ambitnie i chciały koniecznie osiągnąć korzystny rezultat, niestety natrafiły na świetnie dysponowane w tym dniu przeciwniczki. Zabrakło też piłkarkom krakowskim w tym spotkaniu trochę szczęścia, często ich strzały lądowały i* słupku czy też poprzeczce. Po przegranej pierwszej połowie różnicą trzech bramek w drugiej części ruszyły ambitnie do ataku 1 w 34 min. zdobyły wyrównanie, a w minutą później wyszły nawet na prowadzenie, niestety było to wszystko TO mogły w sobotę zrobić. Dla Cracovii bramki zdobyły: Siodłak 10, Wnęk 4, Antas 3, Hołda i Rząsiecka po 2 oraz Sasnal i Tomaszewska po 1. Dla AKS-u najwięcej bramek zdobyły Bonemberg 8 i Nicze 6.

W spotkaniu rewanżowym Cracovia pokonała AKS 24:21 (14:8). Po I połowie zanosiło się nawet na pogrom chorzowianek, później jednak krakowianki spuściły trochę z tonu i w efekcie odniosły zwycięstwo różnicą trzech bramek, kwietną partię rozegrała bramkarka Alicja Górecka, która łapała najtrudniejsza piłki. W 55 min. spotkania swoją tysięczną bramkę dla barw Cracovii zdobyła Sonia Kubik. W trakcie tego spotkania został pobity rekord w ilości zdobytych bramek dla drużyny krakowskiej. Ustanowiła go Lidia Siodłak, która po tym meczu ma na swoim koncie 1271 bramek, poprzedni rekord należał do Jaśkowiec 1263 bramki. Bramki dla Cracovii zdobyły: Siodłak 9, Tomaszewska 8, Kubik 3, Wojtoń i Sasnal po 2 oraz Wnęk i Hołda po 1. Dla AKS Bonemberg 7, Garleja 5.
Źródło: Gazeta Południowa nr 109 z 29 listopada 1982