Kraków, Siedleckiego, czwartek, 30 grudnia 1982, 17:00

3

(5:0; 1:2; 1:1)

"Popisowa I tercja „pasiaków"" -

Popisowa I tercja „pasiaków"

Hokeiści Cracovii opuścili ostatnie miejsce w tabel, pokonując wczoraj w Krakowie — GKS Katowice 7:3 (5:0, 1:2, 1:1).

Mecz rozpoczął się od ostrych ataków Cracovii i już w 3 min. po zagraniu Behouuek — Kanabus ten ostatni pokonał bramkarza Karasia. W 7 ruin, „pasiaki” grały w piątkę przeciwko trójce katowiczan i Behounek podwyższył na 2:0. Mecz praktycznie rozstrzygnął się między 14 a 15 minut*. Wtedy to w odstępie 40 sekund (!) gospodarze strzelili aż 3 jole przez Papugę, Migacza i Pawlika.

Druga tercja była w tym meczu najsłabsza, wygrali ją goście 2:1 bramki dla nich zdobyli Kuczyński i Lech, dla Cracovii — Migacz. W ostatniej odsłonie najpierw Wielgus zniżył na 3:6, ale w chwilę potem Kanabus strzelił 7 gola i wiadomo było już, że Cracovia tego meczu przegrać nie może.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 233 z 31 grudnia 1982