1983-04-22 Naprzód Janów - Cracovia 11:5

11
:
5

(5:2; 1:1; 5:2)

"Stoczniowiec przegrał z Budowlanymi. Hokeiści Cracovii nadal w ekstraklasie!" -

Stoczniowiec przegrał z Budowlanymi. Hokeiści Cracovii nadal w ekstraklasie!

Hokeiści Cracovii nadal w ekstraklasie! Po wczorajszej, przedostatniej rundzie I ligi hokejowej wiadomo już, że ostatnie miejsce, co jest równoznaczne ze spadkiem do II ligi, zajmie Stoczniowiec.

Gdańszczanie nie wykorzystali ostatniej szansy i po dramatycznym meczu przegrali u siebie z Budowlanymi 3:4 (goście prowadzili cały czas, 2:0, 3:1, 4:2 i dopiero tuż przed końcem Stoczniowiec strzelił 3 gola). Tak więc porażka Cracovii w Janowie nie miała w tym kontekście większego znaczenia. Nadal trwa natomiast walka o tytuł wicemistrzowski i dopiero we wtorek poznamy drużynę, która wywalczy srebrny medal.

Cracovia przegrała wczoraj w Janowie z Naprzodem 5:11 (2:5, 1:1, 2:5). Bramki dla gospodarzy strzelili: H. Synowiec 3, Wróbel i Jerchel po 2, Bronia, Hachuła, Bujar i Adamiec po 1, dla gości: Pawlik i Kanabus po 2, Klich 1. Gospodarze prowadzili 2:0, a pod koniec I tercji nawet 5:1. Ale potem krakowianie strzelili 2 bramki i wynik 3:5 utrzymywał się aż do 40 minuty. Ostatnia tercja należała jednak do Naprzodu, Cracovię pochwalić trzeba za ambitną, bojową postawę.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 95 z 23 kwietnia 1983