1983-09-08 Cracovia - Podhale Nowy Targ 3:8

Kraków, czwartek, 8 września 1983, 18:00

(0:2; 0:5; 3:1)

"Cracovia — Podhale 3:8" -

Cracovia — Podhale 3:8

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
W kolejnym meczu o hokejowy „Puchar Sportu” Cracovia przegrała na swoim lodowisku z Podhalem 3:8 (0:2,0:5,3:1).

Bramki dla Podhala zdobyli: Wronka I J. Ruchała po 2, Cyrwus, Książkiewicz, Guzy, J. Batkiewicz po 1, dla Cracovii: Bloda — 2, Steblecki 1.

Grające w mocno osłabionym składzie Podhale (bez 5 kadrowiczów i 5 kontuzjowanych graczy) nie dało najmniejszych szans Cracovii. Przez dwie tercje „Szarotki” dominowały na tafli, przewyższając gospodarzy pod każdym względem. Dopiero przy stanie 0:7 goście nieco pofolgowali i Cracovia wygrała nawet III tercję. Największym mankamentem Cracovii jest zbyt indywidualna gra jej hokeistów, którzy Jakby zapominają o tym, że hokej jest grą zespołową. Nadal szwankuje gra w obronie, po prostych błędach nowotarżanie dochodzili do dogodnych pozycji. Jedynym jaśniejszym punktem Cracovii był broniący od stanu 0:5 bramkarz Jaskiernia.

Podhale przyjechało tylko z 15 hokeistami, w tym tylko z 2 parami obrońców. Grało jednak szybciej, a przede wszystkim bardziej zespołowo od gospodarzy. (s)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 213 z 9 września 1983