Kraków, ul. Siedleckiego, sobota, 24 września 1983, 17:00

(2:0; 0:2; 1:0)

"Podhale przegrało z Naprzodem. Horror w Krakowie" -

Podhale przegrało z Naprzodem. Horror w Krakowie

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
Dramat z happy andem — tak najlapidarniej można o- kreślić wczorajszy mecz hokejowy Cracovii z Unią Oświęcim zakończony ciężko wywalczonym zwycięstwem krakowian 3:2 (2:0, 0:2, 1:0). Po pierwszej tercji zanosiło się na łatwe zwycięstwo gospodarzy. Mieli oni przewagę nad stremowanym rywalem i po celnych zagraniach Majstrzyka w 9 min. Kanabus i w 18 min. Pawlik zdobyli 2 gole.

Do II tercji Cracovia wyszła chyba zbyt pewna siebie, ambitnie i bojowo grający goście zwłaszcza po strzeleniu bramki w 24 min. przez Mat lak a nabrali wiary we własne siły i w 38 min. doprowadzili do wyrównania (gol także Matlaka).

Ostatnia tercja to Istny dramat Cracovia atakuje z furią, ale jej zawodnicy mają fatalnie nastawione celowniki. W 42 min. Rapacz nie wykorzystuje karnego, potem Pawlik po samotnym rajdzie strzela z najbliższej odległości w słupek. Dramatyczne chwile przeżywają kibice Cracovii, kiedy na 3 min. przed końcem goście grają z przewagą aż 2 zawodników. Nie wykorzystują wielkiej szansy, a 58 min., kiedy gospodarze grali jeszcze w czwórkę, Maj- strzyk przeprowadził samotny rajd i pokonał z dużym szczęściem do tej pory broniącego Jarosza. Cracovia grała bardzo nierówno, zmarnowała dziesiątki wybornych sytuacji, popełniła sporo błędów w obronie.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 226 z 24 września 1983