1983-09-30 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:6

(2:2; 2:2; 0:2)

"Cracovia — Zagłębie 4:6" -

Cracovia — Zagłębie 4:6

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
Ciekawy i emocjonujący pojedynek stoczyli hokeiści Cracovii z Zagłębieni Sosnowiec. Mistrz Polski zwyciężył 6:4 (2:2, 2:2, 2:0), ale dopiero w III tercji uwidoczniła się jego przewaga.

Początek meczu należał do Zagłębia, które po strzałach Radwana w 7 min. i J. Morawieckiego w 13 min. objęło prowadzenie 2:0. Ale Cracovia nie rezygnowała. W 16 min. po szybkiej akcji Papuga zniżył na 1:2, a w 19 min. Jusewicz strzałem po lodzie wyrównał na 2:2.

Początek II tercji to składne akcje pasiaków, w 22 min. „bomba” Zawadzkiego ląduje w siatce Olszewskiego. Gospodarze mają jeszcze kilka świetnych pozycji, ale moment nieuwagi Pieczonki i w 28 min. Grendka wyrównuje na 3:3. Goście poszli za ciosem i w 15 sek. później po akcji Jobczyka, Zabawa strzela czwartego gola, w 33 min. Kiedy gospodarze grają z przewagą jednego zawodnika Pawlik wyrównuje na 4:4.

W ostatniej tercji tempo nieco słabnie, Cracovia zaczyna tracić siły i uwidacznia się przewaga bardziej rutynowanego Zagłębia. W 48 min. Madeksza podwyższa na 5:4, a w 52 min. (Zagłobie grało w czwórkę!) Jobczyk ustala wynik meczu na 6:4 (ANS)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 232 z 1 października 1983