1983-10-21 Unia Oświęcim - Cracovia 10:6

(2:1; 4:4; 4:1)

"Przegrana Cracovii w Oświęcimiu 6:10. Podhale wiceliderem!" -

Przegrana Cracovii w Oświęcimiu 6:10. Podhale wiceliderem!

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
Hokeiści Podhala zdobyli 2 cenne punkty, wygrywając w Janowie z Naprzodem 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) dzięki czemu awansowali na pozycję wicelidera. Był to zacięty i wyrównany mecz, a jedyną bramkę strzelił w 19 min. Behounek.

W ostatnich 30 sek. gospoda¬rze wycofali z gry bramkarza i wprowadzili szóstego napastnika, ale Podhale odparło a-r tak. Bardzo dobrą partię rozegrał bramkarz T. Słowakiewicz, obok niego podobali się Jańczy, Sikora i Behounek.

Nie powiodła się wyprawa Cracovii do Oświęcimia, krakowianie przegrali 6:10 (1:2, 4:4, 1:4), bramki dla gości zdobyli: Pawlik 3, Steblecki, Papuga i Mycoń, dla Unii: Kotyla 3. Kuberski i Urbańczyk po 2. Sikora, Jarnot i Stawowczyk. I ten mecz był b. zacięty, na początku II tercji Cracovia prowadziła 3:2, potem 4:3. ten wynik utrzymywał się do 32 min. kiedy Urbańczyk wyrównał na 4:4.

Także w ostatniej tercji długo ważyły się losy meczu, jeszcze w 50 min., było tylko 7:5 dla Unii, w końcówce gospodarze wykorzystując błędy w o- bronie i nienajlepszą postawę bramkarza Jaskierni strzelili jeszcze 3 gole, tracąc tylko jednego. W Cracovii najlepszym graczem był strzelec 3 bramek — Pawlik.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 250 z 22 października 1983