1983-11-08 Polonia Bytom - Cracovia 11:5

5

(5:1; 2:2; 4:2)

"Rywale gonią „pasiaków" w hokejowej ekstraklasie" -

Rywale gonią „pasiaków" w hokejowej ekstraklasie

ZGODNIE z oczekiwaniami hokeistom Cracovii nie udało się zdobyć ani jednego punktu w wyjazdowym meczu z przodownikiem tabeli ekstraklasy — Polonią Bytom. Marzenia krakowian o wywalczeniu szóstej pozycji i awansie do grona zespołów walczących o mistrzowski tytuł zostały już pogrzebane a co gorsza, rywale z grupy spadkowej coraz bardziej zmniejszają dystans dzielący ich od „pasiaków”.

W tej chwili para outsiderów tabeli jest już tylko o 1 pkt za Cracovią. A więc nadzieje kibiców tej drużyny powstałe po dobrym początku ligowych rozgrywek, zostały dość szybko rozwiane. Teraz znów przyjdzie im drżeć o to by „pasiaki” zdołały utrzymać się w szeregach I ligi. Największą niespodzianką wczorajszej kolejki było bez wątpienia zwycięstwo oświęcimskiej Unio nad Naprzodem i to w Janowic Dobrze spisały się „Szarotki”, które po zaciętej walce pokonały, na swoim lodowisku, mistrzów Polski — Zagłębie i wysunęły się na drugą pozycję w tabeli.

POLONIA - CRACOVIA 11:5 (5:1, 2:2, 4:2). Bramki strzelili: dla gospodarzy — Siurkiewicz, Kiełbicki, Sikorski i Swoboda po 2, Stebnicki, Drozd i Saganowski po 1, dla gości — Majstrzyk 2 oraz Pawlik, Steblecki i Kanabus po 1.

Bytomianie od pierwszych minut spotkania narzucili rywalom swój styl gry. byli szybsi, dynamiczniejsi i skuteczniejsi od przeciwników uzyskując wysokie prowadzenie 5:1. Mając tak dużą przewagę bramkową, w następnych tercjach Polonia grała już spokojniej, wolniej i ambitnie walczący krakowianie, chwilami dorównywali gospodarzom. Ale wygrana Polonii nie była ani przez moment zagrożona.
Źródło: Echo Krakowa nr 219 z 9 listopada 1983