5

(2:0; 1:3; 2:2)

"Trzy punkty z dwóch wyjazdów" -

Trzy punkty z dwóch wyjazdów

BARDZO dobrze spisali się w dwóch ostatnich meczach hokeiści Cracovii. Najpierw w piątek zremisowali w Oświęcimiu z tamtejszą Unią 5—5, a wczoraj pokonali w Bydgoszczy Budowlanych 4—2 (1—1. 2—0, 1—1),

Wszystkie gole dla „pasiaków” zdobył w tym meczu Roman Steblecki.

Z tych dwóch pojedynków dużo trudniejszy był dla krakowian pierwszy mecz, który miał niezwykle dramatyczny przebieg. W 49 min. tego spotkania po strzale Stobieckiego Cracovia objęła prowadzenie 4—3. W ostatnich minutach gospodarze zerwali się do ataku i strzelili dwa gole. „Pasiaki” zachowały jednak zimną krew, zdobywając wyrównującą bramkę (znów Steblecki) i ratując remis.

W Bydgoszczy poszło już o wiele łatwiej. Od początku spotkania podopieczni trenera Andrzeja Stożka kontrolowali przebieg wydarzeń, dokumentując swą przewagę zdobyciem dwóch goli w II tercji, która miała decydujący wpływ na końcowy rezultat. Klasą dla siebie był Roman Steblecki, autor czterech celnych trafień dla „pasiaków”.
Źródło: Echo Krakowa nr 51 z 12 marca 1984