7 Hołda
7 Tomaszewska

"Cenne zwycięstwa Cracovii" -

Cenne zwycięstwa Cracovii

Piłkarki ręczne rozegrały kolejne serie spotkań ekstraklasy. Prowadząca w tabeli Pogoń po sobotnim zwycięstwie nad akademiczkami z Katowic, w niedzielę po zaciętym meczu przegrała 20:21. Do dużej niespodzianki doszło w Chorzowie, gdzie Cracovia dwukrotnie pokonała Ruch i zepchnęła dotychczasowe wiceliderki na czwartą pozycję. Skorzystały na tym piłkarki AZS Wrocław, które dzięki podwójnemu zwycięstwu w Tamo- wie awansowały na drugie miejsce w tabeli 1 ustępują szczecińskiej Pogoni tylko trzema punktami.

W sobotę Cracovia pokonała Ruch 21:17 (13:7). Krakowianki zaczęły mecz w świetnym stylu i już po kilku minutach prowadziły 6:0. Podopieczne trenera E. Surdyki grały dobrze, imponowały skutecznością. Cracovia prowadziła już nawet różnicą I bramek, ale po przerwie mecz się wyrównał, chorzowianki nie były jednak w stanie odrobić strat. Najwięcej bramek dla zwyciężczyń zdobyły: Hołda i Tomaszewska po 7, dla pokonanych Ambroziak 7.

W rewanżu takie krakowianki były górą, wygrywając 24:21 (16:8). To spotkanie miało podobny przebieg jak sobotnie. Pierwsza połowa meczu — to bardzo dobra i skuteczna gra Cracovii, która prowadziła różnicą już 9 goli. Po przerwie krakowianki zwolniły tempo gry, co wykorzystały chorzowianki, zmniejszając rozmiary porażki. Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyła Tomaszewska 6, dla pokonanych Żurowska 10.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 79 z 2 kwietnia 1984