6 Brewiak
4 Kozłowska

"Cracovia samodzielnym liderem. To nie był spacerek" -

Cracovia samodzielnym liderem. To nie był spacerek

Spodziewane się dość łatwego zwycięstwa piłkarek ręcznych Cracovio w meczu ze Ślęzą Wrocław, tymczasem spotkanie miało wyrównany przebieg. Krakowianki z trudem wygrały 23:20 (12:10). To nie był dla nich spacerek. Ślęza grała bardzo dobrze w obronie, chociaż czasami zbyt ostro. Ale największą przeszkodą dla krakowianek była bramkarka wrocławianek — Palba. Spisywała się wczoraj znakomicie, broniąc m. In. 5 karnych i wygrywając pojedynki nawet sam na sam z piłkarkami ręcznymi Cracovii.

Pierwsza część meczu była dość wyrównana. Tuż po przerwie krakowianki zagrały z większym animuszem, szybciej, skuteczniej I zdobyły pięcio- bramkową przewagę. Wydawało się, że losy spotkania zostały przesądzone. Jednakże ambitnie walczące wrocławianki nie zamierzały skapitulować. Wykorzystywały każdy błąd Cracovii i na trzy minuty przed końcem meczu przegrywały tylko dwiema bramkami, mając w posiadaniu piłkę. Zawodniczki Ślęzy nie wytrzymały nerwowo 1 nie wykorzystały tej szansy.

Cracovia była zespołem lepszym i zasłużyła na zwycięstwo, jednakże zagrała poniżej swych możliwości. Od kandydatek do tytułu mistrzowskiego można wymagać więcej, a zwłaszcza umiejętności wykorzystywania rzutów karnych.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Wójcik 6, Siodłak 5, Tomaszewska i Figas po 4, Wojtoń 2, Sasnal i Hołda po 1, najwięcej dla pokonanych Brewiak 6 i Kozłowska 4.