Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 26 października 1984, 17:00

9

(1:4; 1:3; 0:2)

"Za wysokie progi" -

Za wysokie progi

Komplet widzów (ponad 3 tys.) zjawił się wczoraj w Krakowie, aby oglądać mistrza Polski — Polonię Bytom w pojedynku z coraz lepiej spisującą się Cracovią. Tym razem jednak wielkich emocji nie było, bezwzględnie najlepsza drużyna w Polsce — Polonia okazała się* surowym egzaminatorem i bezlitośnie obnażyła … Cracovii, wygrywając ,9:2 (4:1, 3:1, 2:0).

Goście pokazali na czym polega nowoczesny hokej, bardzo dobrze zorganizowana agresywna obrona i błyskawiczne kontrataki. W przeciwieństwie do bytomian krakowianie zbyt wolno wyprowadzali krążek z własnej tercji i nie mogli już potem zaskoczyć rywala. Na dodatek słabszy dzień miał zazwyczaj mocny punkt krakowian, bramkarz Jaskiernia, który w pierwszej tercji zawinił co najmniej dwa gole, dopiero przy stanie 1:6 zmienił go Zamęta i trzeba powiedzieć, iż spisywał się dobrze, broniąc wiele strzało v polonistów.

Słowem mecz bez historii, tylko kiedy w 12 min. Mycoń po pięknej indywidualnej akcji zniżył na 1:2 mogło się wyrwać, ze gospodarze nawiążą równorzędną walkę, ale w ciągu 2 min. poloniści strzelili dwie bramki i było po meczu; II i III tercja to w dalszym ciągu efektowna gra bytomian, krakowianie tylko sporadycznie zagrażali bramce Kukli. Bramki dla Cracovii zdobyli: Mycoń i Pawlik, dla gości: Piecko 3, Christ i Zając po 2, Mróz, Sikorski po 1. Sędziował bardzo dobrze Tyszkiewicz z Warszawy. (ans)

Źródło: Gazeta Krakowska nr 258 z 27 października 1984