1 Gorzkowska
4 Siodłak

"Udany wyjazd piłkarek Cracovii" -

Udany wyjazd piłkarek Cracovii

Piłkarki ręczne Cracovii w sobotę i niedzielę grały w Chorzowie i odniosły dwa zwycięstwa nad tamtejszym AKS. W sobotę Cracovia wygrała 27:17 (10:8). Pierwsza połowa spotkania była bardzo chaotyczna i stała na słabym poziomie. Początek był pomyślny dla miejscowego, zespołu, który nawet objął prowadzenie 6:5. Po przerwie na parkiecie panowała już tylko Cracovia. Chociaż podopieczne trenera Edwarda Surdyki nadal nie prezentują formy z pierwszej rundy to jednak nie miały większych kłopotów z uzyskaniem przewagi nad słabszymi przeciwniczkami. Momentami krakowianki prowadziły nawet różnicą 12 bramek. Ostatecznie odniosły zwycięstwo 27:17.

Drugi mecz był bardziej wyrównany ale również zakończył się zwycięstwem Cracovii 20:18 (10:8). Ambitnie grające piłkarki AKS przez dłuższy czas nawiązywały równorzędną walkę z zespołem krakowskim. Podobnie jak w sobotę prowadziły nawet w pierwszej połowie 5:3, ale ostatecznie poniosły porażkę tym razem tylko różnicą dwóch bramek. W zespole Cracovii oprócz kontuzjowanej Golik zabrakło również Figas, która złamała w ubiegłym tygodniu rękę.

Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Tomaszewska 7 i 8. Hołda 2 i 4, Wójcik 1 i 1, Pawłowska 2 i 0, Rząsiecka 4 i 1, Sasnal 1 i 0, Wojtoń 3 i 1, Gorzkowska 1 i 1 oraz Slodłak 6 i 4. Najwięcej dla AKS: Nicie 8 i 6 oraz Gajda 1 i 4.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 35 z 11 lutego 1985