4

(3:1; 0:1; 1:2)

"Remisy Podhala i Cracovii, porażka kryniczan" -

Remisy Podhala i Cracovii, porażka kryniczan

Hokeiści Cracovii zremisowali w Tychach z GKS 4:4 (1:3, 1:0, 2:1). Bramki dla Cracovii zdobyli: Steblecki, Janek, Kanabus, Majrzyk. dla gospodarzy: Wróbel, Bialik, Bulka i Stawowczyk. W pierwszej tercji Cracovia graba bardzo bojaźliwie, baz wiary w zwycięstwo. Gospodarze prowadzili 3:1. Od drugiej tercji zaznaczyła się przewaga krakowian, którzy zaczęli grać z zębem. W 31 mim. Janek strzelił kontaktową bramkę i było już tylko 2:3.

Cracovia — przy stanic 3:4 — jeszcze raz rusza do szturmu, ma kilkę doskonałych sytuacji, ale bramka nie pada. Na 46 sekund przed końcem udała się zagrywka pokerowi trenerowi Kosturkowi. (Wycofał z bramki Jaskiernię, krakowianie atakowali bramkę rywale szóstką zawodników. Na 36 sekund przed końcową syreną w ogromnym zamieszaniu Majtrzyk wepchnął krążek do statki. Na ten remis Cracovia w pełni zasłużona, gdyby od początku grała tak aktywnie, mogła z powodzeniem zdobyć dwa punkty. bowiem gospodarze rozegrali kiepską partię. (s)

Źródło: Gazeta Krakowska nr 259 z 6 listopada 1985