1986-01-10 Cracovia - ATV Bazylea 27:14

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
Puchar Europy piłka ręczna kobiet
Kraków, hala Hutnika, piątek, 10 stycznia 1986, 17:00

Cracovia - ATV Bazylea

27
:
14

(14:8)


ATV Bazylea - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Figas 5
Golik 7
Tomaszewska 4
Wójcik 2
Hołda 3
Rząsiecka 1
Siodłak 2
Karaś 3
Zawodniczki:
gracze m.in.
6 Rűesch
3 Kaderli


podczas meczu
podczas meczu

Zapowiedź meczu


Opis meczu

"Krakowianki w ćwierćfinale PE" -
Gazeta Krakowska

Krakowianki w ćwierćfinale PE

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W rewanżowym meczu n rundy Pucharu Europy piłkarki ręczne Cracovii pokonały szwajcarski zespół ATV Basel-Stadt 27:14 (14:8) i zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów. Wczorajsze spotkanie było zwykłą formalnością, bowiem pierwszy pojedynek na wyjeździe krakowianki wygrały różnicą aż 8 bramek.

Sympatyczne dziewczęta z Bazylei ani przez moment nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z podopiecznymi trenera E. Surdyki. Co prawda w amatorskim zespole ATV Basel-Stadt występują trzy reprezentantki togo kraju, ale i one, chociaż wyróżniały się w swej drużynie. grały tylko przeciętnie. Szwajcarki nieźle spisywały się w polu, znacznie gorzej było już z umiejętnościami strzeleckimi. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że nie potrafiły wykorzystać ani jednego z pięciu rzutów karnych.

Na tle przeciętnie grającej drużyny gości krakowianki zaprezentowały się dobrze, chociaż nie dawały z siebie wszystkiego. Trener E. Surdyka wprowadzał często na boisko zawodniczki rezerwowe.

Krakowianki zaliczyły więc dwie atrakcyjne wycieczki turystyczne (do Antwerpia i Bazylei) i znalazły się bez większego kłopotu w ćwierćfinałach Pucharu Europy. Teraz spodziewać się można, że trafią na znacznie silniejszego rywala. Losowanie gier ćwierćfinałowych odbędzie się w najbliższy wtorek. Czy los będzie znów łaskawy dla Cracovii? „Gdybyśmy wylosowali mistrzynie ZSRR lub NRD. wtedy szanse awansu do półfinałów byłyby niewielkie — powiedział E. Surdyka. Z pozostałymi zespołami jesteśmy w stanie nawiązać wyrównaną walkę’’. Bramki dla Cracovii zdobyły:

Golik 7, Figas 5, Tomaszewska 4, Hołda i Karaś po 3, Siodłak i Wójcik po 2, Rząsiecka 1, najwięcej dla Szwajcarek: Rűesch 6 i Kaderli 3.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 9 z 11 stycznia 1986