6

(3:2; 1:1; 2:3)

"Podhale utrzymało pozycje wicelidera" -

Podhale utrzymało pozycje wicelidera

ŁKS — Cracovia 6:6 (3:2, 1:1, 2:3). Bramki dla ŁKS: Stopczyk 2 w 11 1 14 min., Zdunek 2 w 38 i 54 min. oraz S. Chrobak 7 min. i Masłowski 58 min.;

Dla Cracovii: Behounek 55 i 57 min., Pieczonka 5 min., Migacz 19 min., Kanabus 29 min. Papuga 58 min.

Cracovia zagrała w tym meczu bez 6 podstawowych zawodników mając m. in. tylko jednego bramkarza. Brak Gunego, Zawadzkiego czy Pawlika uwidocznił się przede wszystkim w I tercji, gdy na najwyższych obrotach grał lider łódzkiego zespołu Stopczyk. W ciągu kilku minut wypracował on pozycję Chrobakowi, z której pedla bramka, po czym strzelił jeszcze dwie. W zespole Cracovii na głowę uznania zasłużył bramkarz Orłowski, który kilkakrotnie popisał się udanymi interwencjami.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 21 z 25 stycznia 1986