1986-02-05 AZS AWF Wrocław - Cracovia 18:24

(10:15)

Edward Surdyka

"Cracovia znów górą" -

Cracovia znów górą

W DRUGIM spotkaniu o mistrzostwo ekstraklasy (rozgrywanym awansem) szczypiornistki CRACOYII pokonały we Wrocławiu tamtejszy AZS 24:18 (15:10). Najwięcej goli dla Cracovii uzyskały: Beata Golik i Małgorzata Hołda po 5 oraz Wanda Wójcik 4.

Był to dobry i stojący na wysokim poziomie mecz, w którym mistrzynie Polski wyraźnie górowały nad rywalkami, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty. W głównych rolach w Cracovii wystąpiły tym razem bramkarki — Alicja Główczak i Bogusława Dąbrowska. Ich świetna gra (obroniły m. in. aż siedem rzutów karnych) sprawiła, że wrocławianki mimo bardzo ambitnej walki nie były w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Tak więc Cracovia udanie zainaugurowała, po półrocznej przerwie, swe występy w ekstraklasie. Teraz, w czasie najbliższego weekendu, zmierzy się ze Startem Elbląg, a potem wyruszy w podróż do Titogradu na mecz o Puchar Europy.
Źródło: Echo Krakowa nr 26 z 6 lutego 1986