Garncarz 1
Waszkiewicz

"Cracovia gra słabo, ale zwycięża" -

Cracovia gra słabo, ale zwycięża

Piłkarki ręczne ekstraklasy rozpoczęły drugą rundę rozgrywek. Cracovia podejmowała beniaminka Start Gdańsk i wygrała obydwa mecze, jednakże nie przyszło jej to łatwo. W sobotę zwyciężyły krakowianki 26:20 (11:11). Podopieczne trenera E. Surdyki po wyeliminowaniu ich z rozgrywek o Puchar Europy nagle straciły połowę ze swej sportowej wartości. Po prostu nie grają już tak dobrze jak w pucharach. Także w sobotę krakowianki spisywały się słabo i gdańszczanki prowadziły wyrównaną walkę. Do 35 min. żadna z drużyn nie mogła zdobyć wyraźnej przewęzi bramkowej, a na tablicy najczęściej pojawiła się wynik remisowy. Później Cracovia zaczęta grać dokładniej. bardziej skutecznie, dzięki czemu zdobyła przewagę bramkową. zwiększając ją w końcówce do 6 goli.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Figas 7, Golik 6, Wójcik i Karaś po 3, Siodłak, Tomaszewska i Sasnal po 2, Garncarz 1, najwięcej dla Startu Waszkiewicza.

W rewanżu krakowianki wygrały 24:21 (10:13). Mecz ze względu na swój przebieg i często zmieniające się prowadzenie był ciekawy i trzymał w napięciu. Pierwsza część spotkania należała do Startu, który w 24 min. prowadził nawet czterema bramkami. Po przerwie krakowianki zaczęły grać lepiej, zwłaszcza w obronię. Udało im się odrobić straty i w 38 min. pro- wadziły 15:14. Ale na krótko. Później przewagę bramkową zdobyły gdańszczanki W 52 min. Cracovia doprowadziła do remisu 21:21. a w końcówce była lepsza. Start przez ostatnich 11 minut nie zdobył ani jednego gola.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Golik 11, Siodłak 4, Figas 3. Wojtoń, Rząsiecka, Wójcik, Karaś, Tomaszewska I Hołda po 1, dla Startu najwięcej Czajka 5. (tg)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 58 z 10 marca 1986