3 Sasnal
8 Tomaszewska

"Tylko 1 punkt mistrzyń" -

Tylko 1 punkt mistrzyń

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa do Szczecina piłkarek ręcznych, mistrzyń Polski Cracovii. Krakowianki zdołały wywalczyć w dwumeczu z liderem Pogonią tylko jeden punkt. Pogoń umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli i zwiększyła przewagę do mistrzyń

W sobotę Cracovia zremisowała z Pogonią 27:27 (12:15). Pierwsza połowa spotkania należała do szczecinianek, które grały skuteczniej i zdobyły kilkubramkową przewagę Po przerwie podopieczne trenera E Surdyki zagrały lepiej, zaczęły celniej rzucać i odrobiły straty Później trwała zacięta walka, mecz był wyrównany i do ostatniej sekundy trzymał w napięciu Na pół minuty przed końcem spotkania prowadziła Pogoń jedną bramką, ale krakowianki wywalczyły piłkę i zdołały wyrównać. Ciekawe, Interesujące spotkanie, stojące na dobrym poziomie. Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Wójcik i Figas po 7, Golik 5, dla Pogoni: Pietrzak 15.

W rewanżu wygrała Pogoń32:23 (14:10). Tym razem krakowianki nie były w stanie na¬wiązać wyrównanej walki z rywalkami. Pogoń była zespołem lepszym, Imponowała przede wszystkim skutecznością.

Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Tomaszewska 8, Figas 6, Sasnal i Wójcik po 3, dla Pogoni: Mierzejewska 11.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 64 z 17 marca 1986