Kraków, ul. Głowackiego, niedziela, 13 kwietnia 1986, 11:00

Karaś 5
7 Jarosz

"Tylko 1 pkt. straty" -

Tylko 1 pkt. straty

Piłkarki ręczne Cracovii systematycznie zmniejszają dystans do prowadzącej w tabeli Poroni Szczecin. Krakowianki zdobyły u siebie komplet punktów, pod¬czas gdy Pogoń nieoczekiwanie straciła w Szczecinie jeden punkt. Tak więc Cracovia ma tylko jeden punkt straty do Pogoni.

Cracovia grała w Krakowie 1- krotnie ze Zgodą Bielszowice Rywalki były rewelacją I rundy, ale teraz grają znacznie słabiej, choć w sobotę przez długie minuty nie zamierzały rezygnować i toczyły w miarę równo¬rzędną walkę. Wygrała ostatecznie Cracovia 28:24 (13:12), najwięcej bramek dla Cracovii Siodłak 7 i Golik 6, dla Zgody; Majorek 7.

Niedzielny pojedynek miał zupełnie inny przebieg. Krakowianki pokazały nareszcie grę jakiej od nich oczekują kibice. Cracovia grała szybko, pomysłowo, dużo było szybkich akcji, a co równie ważne — krakowianki grały bardzo dobrze w obronie. Rywalki nie miały w tym meczu nic do powiedzenia, już po kilku minutach mistrzynie Polski prowadziły 8 golami, do przerwy — 11 golami i jedyną zagadką było w jakich rozmiarach Cracovia wygra ten pojedynek. Ostatecznie krakowian¬ki zwyciężyły 12 bramkami w stosunku 28:16 (16:5), najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły Siodłak 7, Karaś 5, dla Zgody Jarosz 7.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 87 z 14 kwietnia 1986