1986-09-26 Cracovia - Podhale Nowy Targ 3:3

Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 26 września 1986, 17:00

3

(0:0; 3:2; 0:1)

"W ekstraklasie hokejowej" -

W ekstraklasie hokejowej

CRACOVIA — PODHALE 3:3 (0:0, 3:2, 0:1). Bramki zdobyli dla Cracovii: Migacz 22, Pieczonka 26, Papuga 33 min. dla Podhala: Dziubiński 30, J. Szopiński 39, Ścisłowicz 52 min.

Warto było wczoraj przyjść na lodowisko przy ul. Siedleckiego. oglądaliśmy szalenie zacięty, szybki i twardy mecz. Wielkie emocje rozpoczęły się w II tercji, po bramkach Migacza i Pieczonki gospodarze prowadzili już 2:0, Podhale ruszyło teraz do frontalnych ataków i zniżyło bramką Dziubińskiego na 1:2, ale w 120 sek. później Papuga dobił strzał Migacza. Podhale nie kapituluje i tuż przed końcem II tercji jest już 2:3, a na 8 min. przed końcem goście grając w przewadze wyrównują na 3:3. Końcówka jest dramatyczna. Cracovia zamyka rywali na ich tercji, ale świetnych sytuacji nie wykorzystują Klich i Steblecki.

W sumie wynik remisowy trzeba jednak uznać za sprawiedliwy, goście też stworzyli mnóstwo sytuacji, ale Jaskiernia w bramce bronił momentami fantastycznie. Podhale gra jednak nadal zbyt chaotycznie, choć widać, iż zawodnikom nie brakuje sił. Cracovia potwierdziła dobre przygotowanie do sezonu, po meczu trener T. Bulas, był zadowolony z postawy całego zespołu, który z kandydatem na medalistę wywalczył cenny remis. Gospodarze świetnie wytrzymali mecz kondycyjnie. choć przez większość meczu grali pressingiem. (s)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 226 z 27 września 1986