Kraków, ul. Siedleckiego, piątek, 3 października 1986, 17:00

(2:1; 2:2; 2:1)

podczas meczu

"Zwycięstwo Cracovii i remis Podhala" -

Zwycięstwo Cracovii i remis Podhala

Hokeiści ekstraklasy rozegrali wczoraj kolejną rundę spotkań. Dobrze spisała się Cracovia, która pokonała ŁKS 6:4 (2:1, 2:2, 2:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli: W. Cupiał w 6 i 51 min., Jaracz w 19 min., Bomba 27 min., Klich 39 min., Papuga 58 min.; dla pokonanych: Sikora 2 min., Stopczyk 21 min., R. Chrobak 28 min. i Król 54 min.

Krakowianie wystąpili w tym spotkaniu w nieco zmienionym składzie, trener T. Bulas zrezygnował z Pabisza i Pieczonki, którzy ostatnio spisywali się słabo, ponadto dokonał roszad w zestawieniu ataków. Było to udane pociągnięcie.

Wczorajszy mecz był zacięty, momentami nawet zbyt ostry, jednak stał na przeciętnym poziomie. Prowadzenie objęli łodzianie w 2 minucie, ale odpowiedź Cracovii była szybka, W. Cupiał wyrównał 4 minuty później. Goście jeszcze 2-krotnle doprowadzali do remisu, jednak w końcówce spotkania krakowianie byli wyraźnie lepsi i zasłużenie wygrali.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 232 z 4 października 1986